Aktuality
Pozor na ptačí chřipku
4 5 2023

Pozor na ptačí chřipku

V souvislosti s výskytem vysoce patogenní ptačí chřipky v blízkém okolí přinášíme informační leták Státní veterinární správy. Zvýšené úhyny, změny ve zdravotním stavu nebo změny v produkci chovaných ptáků je potřeba neprodleně hlásit KVS SVS pro MS kraj, tel. kontakt 596 781 910.

Burza práce 2023
18 4 2023

Burza práce 2023

Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Ostravě Vás zve na Burzu práce 2023, která se bude konat ve středu 14. 6. 2023 od 9 do 16 hodin v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích. Účast pro návštěvníky je zcela zdarma. Připravena je pestrá nabídka volných pracovních míst významných zaměstnavatelů Moravskoslezského kraje.

Nádoby na komunální odpad v systému města
3 4 2023

Nádoby na komunální odpad v systému města

V poslední době zaznamenal odbor ochrany životního prostředí magistrátu několik občanských sporů ve věci využívání nádob na tříděné odpady, umístěné na společných stanovištích, zejména tam, kde je sídlištní zástavba v bezprostřední blízkosti rodinné zástavby. Obyvatelé domů na sídlištích slovně napadají sousedy z rodinných domů s argumentem, že „tyto nádoby jsou pouze pro ně a oni si je platí, tedy nikdo jiný je používat nemůže“. Svá tvrzení často doplňují výtkou, že cizí osoby způsobují kolem stanovišť nepořádek a odkládají odpad mimo nádoby.
A jak to tedy s nádobami na tříděný odpad ve skutečnosti je?

VÍCE AKTUALIT >>