Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Duben - měsíc bezpečnosti

Dva projekty na měsíc duben chystá Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy MMO. Oba mají za cíl zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích nejen v Ostravě.

Odbor dopravy MMO skrze svůj Aktiv BESIP po celý duben již několik let po sobě pro občany města a přidružených obcí organizuje internetovou Dopravně znalostní soutěž na aktuální téma. Vzhledem k tomu, že v půlce dubna bude v Ostravě opět spuštěna veřejná půjčovna jízdních kol, zaměřují se soutěžní otázky na pravidla jízdy na jízdních kolech ve městě, na znalost dopravních značek a na správné chování cyklistů v silničním provoze vůbec.

Všech patnáct otázek a úplné pravidla soutěže najdete na stánkách města v odkaze odboru dopravy. Z těch, co správně odpoví na všechny otázky, vedoucí odboru dopravy MMO vylosuje pět šťastlivců. Ten nejšťastnější vylosovaný si odnese hlavní cenu soutěže opět v podobě notebooku.

Na druhém dubnovém projektu Aktiv BESIP spolupracuje se Záchranným týmem Oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava. Po loňských v mediích probíraných informacích, jak málo lidí zastaví u dopravní nehody, Aktiv BESIP připravil čtyři dvouhodinové semináře pro ty, co u dopravní nehody zastaví a chtějí splnit nejen svou zákonnou ale hlavně morální povinnost. Účastníci se na seminářích seznámí s nejčastějšími úrazy při dopravních nehodách a samozřejmě nebude chybět praktické vyzkoušení si probraných život zachraňujících úkonů. K základním probíraným dovednostem tak bude patřit zastavení masivního krvácení nebo kardiopulmonální resuscitace.

Dvouhodinové semináře se budou konat 16. a 17. dubna od 16. hodiny a 23. a 24. dubna 2019 od 9. hodiny v hlavní budově společnosti Ostravské komunikace, a. s. Kapacita seminářů je omezena celkově na cca 50 osob a tak je nutná potvrzená registrace na adrese aktiv.besip@okas.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 419 301


Úřad městského obvodu Nová Ves
Rolnická 139/32
709 00 Ostrava


Úřední hodiny »