Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

OZO Ostrava - svoz odpadu v zimě

Provozní doba sběrných dvorů se v zimě zkrátí, bioodpady budou sváženy jednou měsíčně.

Od 1. listopadu bude jako každoročně ve všech sběrných dvorech OZO Ostrava platit zkrácená zimní provozní doba. Sběrné dvory v Porubě, Přívoze, Kunčicích a Zábřehu budou od pondělí do neděle zavírat už v 18 hodin, ostatní ostravské sběrné dvory budou mít ve všední dny otevřeno do 18 hodin a v sobotu do 12 hodin. Zkrácená zimní provozní doba v ostravských sběrných dvorech potrvá do konce března příštího roku.

Více informací o tom, jaký odpad, v jakém množství a kdy mohou Ostravané ve sběrných dvorech bezplatně odevzdat, lze nalézt na www.ozoostrava.cz. „Všem Ostravanům doporučujeme před návštěvou některého z našich sběrných dvorů sledovat náš web,“ upozorňuje mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová a dodává: „Pokud se blíží například státní svátek, vždy v Aktualitách upozorňujeme na úpravu provozní doby, naleznou tam i další užitečné informace.“

Už za měsíc určitě budou mnohé občany zajímat termíny zimního svozu zeleně, který tradičně začíná 1. prosince. Do konce listopadu tedy bude bioodpad z hnědých nádob svážen ještě každé dva týdny, od prosince do konce března jednou měsíčně. „Termíny zimních svozů bude OZO Ostrava kromě uvedení na webových stránkách doručovat všem uživatelům BIO popelnic koncem listopadu také do schránek,“ dodává na závěr Vladimíra Karasová.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 419 301


Úřad městského obvodu Nová Ves
Rolnická 139/32
709 00 Ostrava


Úřední hodiny »