Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

VÍKEND NA VYHLÍDKOVÉ VĚŽI 9. – 10. ZÁŘÍ

V sobotu 9. září s průvodci vystoupáme na Vyhlídkovou věž „po svých“ v rámci oblíbené akce Po schodech na věž. Cestou se zájemci dozvědí něco o historii Nové radnice, nahlédnou na město z běžně nepřístupné terasy či zjistí, jak těžký je ciferník věžních hodin.

Akce probíhá od 10 do 17 hodin, vychází se každých 30 minut. Vstupné na věž – 60 Kč dospělí, 40 Kč děti, studenti, senioři.

V neděli 10. září se s průvodci projdeme poprvé po městské části Michálkovice, která díky hornictví prošla na začátku 20. století bouřlivým vývojem. Do poloviny 19. století se jednalo o typicky zemědělskou vesnici s malým počtem obyvatel. To se však změnilo ve chvíli, kdy se v Michálkovicích začaly hloubit první kutací jámy. V roce 1856 koupila jámu Michael Severní dráha císaře Ferdinanda, která provozovala železnici spojující Vídeň s Krakovem a solnými doly u něj a uhlí tedy nutně potřebovala. A bouřlivý vývoj mohl začít…

V rámci prohlídky navštívíme Eldorádo či Brasilii, Petrskou hornickou kolonii, zjistíme, kde býval umístěn zvon zasvěcený patronovi horníků sv. Prokopovi, co to byl Einmannbunker, či ve kterých místech se za Protektorátu převáděli lidi prchající do Polska.

To vše a mnoho dalších zajímavostí se dozvíte v neděli 10. září od 10 od 14 hodin, kdy začínají komentované prohlídky. Sraz účastníků bude na konečné zastávce trolejbusu č. 104 v Michálkovicích. Vstupné na prohlídku je 80 Kč pro dospělé, 50 Kč pro seniory, studenty, děti.

Kapacita prohlídek je omezená, proto je nutné se na prohlídku rezervovat předem, a to buď na www.ostravainfo.cz nebo na emailu pruvodce@ostravainfo.cz.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 419 301


Úřad městského obvodu Nová Ves
Rolnická 139/32
709 00 Ostrava


Úřední hodiny »