Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Znáte svého okrskáře?

Zajímá Vás, jak kontaktovat zrovna toho „svého okrskáře“? Potřebné informace naleznete na tomto odkazu.

Ostrava je rozdělena na přibližně 200 okrsků v rámci čtyř oblastí. Do oblasti Moravská Ostrava a Přívoz spadají také Mariánské Hory a Hulváky, Petřkovice, Lhotka a Hošťálkovice. Pod oblast Slezská Ostrava lze zahrnout také Michálkovice, Radvanice a Bartovice. Nejvíce městských obvodů, devět, spadá pod oblast Martinovská – jedná se Porubu, Martinov, Svinov, Třebovice, Plesnou, Krásné Pole, Pustkovec, Polanku nad Odrou a Novou Ves. Naopak Vítkovice, Hrabová, Nová Bělá, Stará Bělá a Proskovice náleží do oblasti Ostrava – Jih.

Toto rozčlenění umožnilo strážníkům, kteří pomáhají obyvatelům řešit jejich každodenní starosti a strasti týkající se občanského soužití, veřejného pořádku či dopravních komplikací, zaměřit se na individuální problematiky v jednotlivých ulicích. Snahou Městské policie Ostrava je, aby každý občan města znal „svého strážníka“ a s důvěrou se na něj obracel. Strážník-okrskář své pracovní povinnosti vykonává převážně ve svěřené lokalitě, čímž maximálně prohlubuje své znalosti o problematice „svého“ okrsku. Po osobních rozhovorech s obyvateli řeší problémy v úzké spolupráci se zaměstnanci městského obvodu, školských či zdravotnických zařízení, s představiteli firem a právnickými osobami a v neposlední řadě také s Policií České republiky.

Kromě samotných strážníků-okrskářů jsou v jednotlivých oblastech zřízeny také kontaktní místa pro občany, kde se občané mohou obracet na přítomné strážníky se svými dotazy, náměty a žádostmi týkajícími se veřejného pořádku, prevence kriminality a upevňování pořádku a bezpečí ve městě. Kontaktní místa pro občany jsou v jednotlivých městských částech rozmístěny tak, aby měli občané možnost vznést podněty na strážníky i ve vzdálenějších lokalitách bez potřeby většího cestování. Více na stránkách městské policie.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 419 301


Úřad městského obvodu Nová Ves
Rolnická 139/32
709 00 Ostrava


Úřední hodiny »