Udělejte si procházku starou "Velkou Ostravou" a hrajte o ceny

30/1 2024

Oslavy stoletého výročí vzniku Velké Ostravy už brzy vstoupí do další fáze. Od neděle 4. 2. se každý z vás může zúčastnit zábavně naučné hry „Po stopách Velké Ostravy“. Ta prostřednictvím zajímavých akcí pro širokou veřejnost propojuje všech 5 městských obvodů, dříve 7 samostatných obcí sloučených do takzvané Velké Ostravy.

Udělejte si procházku starou "Velkou Ostravou" a hrajte o ceny

Hrací karta ke hře Po stopách Velké Ostravy. Foto: MMO

Právě na těchto akcích můžete získat herní kartu a zároveň razítka, kterými ji coby soutěžící budete plnit. Hrací kartu je možné obdržet rovněž na výdejních místech, jejichž seznam najdete na stránkách www.velkaostrava.czv sekci „Hry“. Tamtéž se dovíte, kde všude vám kartu oštemplují razítkem a co musíte udělat pro zařazení do losování o ceny.

První možností, jak přijít ke kartě, jakož i prvnímu razítku a zároveň zjistit, jak bydleli Ostravané před 100 lety je návštěva neobvyklého bytového muzea Jubilejní kolonie. To je zaměřeno na bydlení v zaměstnaneckých koloniích za časů první republiky. Součástí jeho prezentace bude od 4. 2 rovněž web www.jubilejnikolonie.cz.

Zájemci o prohlídku muzea zde také v následujících dnech najdou možnost rezervace k jednotlivým prohlídkám muzea. To totiž v další dny bude otevřeno vždy v úterý mezi 15. až 18. hodinou, ale pouze na základě předchozí rezervace právě na tomto webu.

Slavnostní otevření muzea dne 4. 2. je v neposlední řadě první z tematických událostí, které odstartují zábavnou hru s názvem „Po stopách Velké Ostravy“. Hráči budou sbírat razítka, a právě to první jim dá dvojník starosty prvorepublikové Ostravy Jan Prokeš, jehož lidé najdou v přízemí Komorního klubu po celou dobu akce od 10 do 17 hodin. Bližší informace k herním podmínkám a připravovaným akcím naleznete na https://www.velkaostrava.cz/cz/hry/po-stopach-velke-ostravy.