Aktuality

Policejní pohádky ve školách
8 11 2019

Policejní pohádky ve školách

Moravskoslezští preventisté seznámili zejména žáky prvních stupňů základních škol se zásadami bezpečného chování a vysvětlili, jak se zachovat v kritických situacích. V průběhu listopadového týdne jim byly nezastupitelným pomocníkem „Policejní pohádky.“ Často preventisté mířili zejména k novým žákům prvních tříd, aby po zahájení školního roku obeznámili děti vhodnou formou s možnými nástrahami, ale především jim vysvětlili, jak správně v nebezpečných situacích postupovat.

„Kdo s koho“ – nákupy v předvánočním období
4 11 2019

„Kdo s koho“ – nákupy v předvánočním období

Preventivní článek Policie ČR...

Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu
1 11 2019

Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu

Městský obvod Nová Ves ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Vás zve na Mikulášskou nadílku spojenou s rozsvícením vánočního stromu. Akce se uskuteční v neděli 8. prosince 2019 od 15:30 v kulturním domě.

1 11 2019

Změny v provozu ostravských sběrných dvorů

V pátek 1. listopadu přejdou ostravské sběrné dvory opět na zkrácenou zimní provozní dobu, která potrvá až do konce března příštího roku. Od listopadu 2019 rovněž dojde k rozšíření služeb sběrného dvora ve Staré Bělé a ke zrušení sběrného dvora v Proskovicích.

21 10 2019

Povinné čipování psů s účinností od 1. ledna 2020

Městská policie Ostrava upozorňuje, že s účinností od 1. ledna 2020 vstupuje v platnost novela veterinárního zákona. Ta na území České republiky ukládá povinnost označovat psy mikročipem.

Komíny
18 10 2019

Komíny

Víte, že nevyčištěný komín může za převážnou většinu požárů v domácnostech?

23 9 2019

Na co si dát pozor, pokud chcete předčasně splatit úvěr

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. radí, na co si dát pozor, pokud chcete předčasně splatit úvěr. Informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Senioři – jak se nestát obětí
9 9 2019

Senioři – jak se nestát obětí

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Moravskoslezští policisté se v rámci svých preventivních aktivit na tuto cílovou skupinu intenzivně zaměřují během celého roku. Při různých preventivních i prezentačních akcích upozorňují seniory na nejčastěji se vyskytující protiprávní jednání páchané vůči nim a předávají dříve narozeným rady a doporučení jak se nestát obětí. V duchu známého rčení, že „opakování je matka moudrosti“, chceme opětovně připomenout pár preventivních rad.

6 9 2019

Kontejner přes e-shop?

Odpadová společnost OZO Ostrava opět vyšla vstříc svým klientům. Tentokrát jde o e-shop na firemních webových stránkách, jehož prostřednictvím si mohou zájemci objednat vybrané komerční služby. K většímu komfortu a pohodlí objednávajících přispívá i placení kartou.

Z pohledu bezpečnosti na silnicích je důležité být také viděn
19 8 2019
19 8 2019

Obchodní podmínky o e-shopu prozradí hodně

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. radí - Obchodní podmínky o e-shopu prozradí hodně. Bohužel je málokdo čte. Informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Bezpečně do školy
30 7 2019

Bezpečně do školy

Preventivní článek Policie ČR...

26 7 2019

Znáte svého okrskáře?

Zajímá Vás, jak kontaktovat zrovna toho „svého okrskáře“? Potřebné informace naleznete na tomto odkazu.

Mimořádné situace v běžném životě - Sebeobrana pro ženy!!!
17 6 2019

Mimořádné situace v běžném životě - Sebeobrana pro ženy!!!

Ženy a dívky, jakožto oběti násilné a mravnostní trestné činnosti, jsou druhou cílovou skupinou výše zmíněného projektu. V říjnu 2019 započne sebeobrana pro ženy, která je součástí projektu „Mimořádné situace v běžném životě“.

11 6 2019

Bezpečné koupání a návštěvy festivalů

Další ze série preventivních článků Policie ČR...

6 6 2019

Unikátní aplikace pro chytré telefony

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vznikla, ve spolupráci s neziskovou organizací Síť pro rodinu, unikátní aplikace pro chytré telefony. Aplikace v praxi rozšiřuje využití projektu Euroklíč, který je realizován na celorepublikové úrovni Uživatelé tohoto unikátního kódu mohou získat přehled o místech, na kterých mohou Euroklíč využít v případě potřeby. Ostravská univerzita a Síť pro rodinu tak podala pomocnou ruku osobám zdravotně postiženým, seniorům a také rodinám s malými dětmi.

30 5 2019

Jak na brambory

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. radí - Jak na brambory. Informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Chraňte sebe a svůj majetek před požárem
16 5 2019

Chraňte sebe a svůj majetek před požárem

Hlásiče požárů a detektory oxidu uhelnatého seniorům zdarma. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

13 5 2019

V čase prázdnin a dovolených

Preventivní článek Policie ČR...

17 4 2019

V Ostravě patří jedlé tuky a oleje do sběrných dvorů

Od 1. ledna 2020 mají obce povinnost celoročně zajistit místa pro oddělené soustřeďování jedlých olejů a tuků. Důvodem je, že v současné době tyto odpady netřídí všechny obce, takže oleje a tuky často v rozporu se zákonem končí v kanalizaci. Ostrava má tento problém vyřešen už dlouhodobě – jedlé tuky a oleje se sbírají ve všech sběrných dvorech.